Snad každý správný Čech by měl navštívit naše hlavní město. Na exkurze sem jezdí už děti na základní škole, což je správné, protože někteří rodiče se cesty do Prahy obávají a proto sem své potomky neberou. Stověžatá Praha je krásným místem s bohatou historií. Kam se můžete jít podívat i bez peněženky?
Karlův most
Tento most vznikl na přelomu čtrnáctého a patnáctého století, kdy nahradil Juditin most, který strhly jarní ledy. Říká se, že na stavbu mostu se používala vajíčka, aby byl pevnější, ovšem vědci tento fakt nedávno vyvrátili s tím, že místo vajec bylo použito mléko a víno. Karlův most Ubytovny-praha pomohl Praze, aby se stala důležitou zastávkou pro obchodníky. Most ustál několik velkých povodní v roce 1784, 1890 a 2002. Dnes spojuje most Staré město a Malou stranu. Je dlouhý téměř 516 metrů a zdobí ho barokní sochy a sousoší. Poslední velkou rekonstrukcí prošel most v roce 2010. Tak směle vyrazte přes Vltavu po nejstarším pražském mostě.
Petřínský kopec
Pokud jste mírně zdatní turisti, vyšlápněte si na Petřín. Na podzim tam najdete krásné barevné listí, na jaře vás čeká romantika pod rozkvetlými stromy a v létě vás ochladí zelená tráva. Nemusíte se ani šplhat na rozhlednu, výhledy z cesty nahoru či dolů také stojí za to. V jednom místě se vám naskytne krásný pohled na Pražský hrad, na druhé straně potkáte sochy známých českých osobností. Stačí vzít deku, malé občerstvení a můžete strávit krásné odpoledne uprostřed zeleně s výhledem na matičku Prahu.
Staroměstský Orloj
Ke světovému unikátu bezpochyby patří orloj na Staroměstském náměstí. Jsou do astronomické hodiny pocházející ze středověku. Uprostřed orloje je astronomický ciferník a pod ním kalendářní deska, z které můžeme vyčíst, jaký je den, měsíc a nepohyblivé svátky křesťanského kalendáře. Ciferník stráží dvanáct apoštolů, kteří se každou celou hodinu ukazují v oknech nad ciferníkem. Tento orloj je nejstarší fungující orloj na světě a je právem zapsán na seznamu kulturních památek UNESCO.